Zdrowie i uroda

Jak golić głowę: poradnik dla osób z łysiną

Wypadają Ci włosy, więc zdecydowałeś się ogolić głowę. To świetnie! Ale jak się za to zabrać, żeby wyszło równo? Brzmi jak łatwizna, ale jest w tym coś więcej niż tylko zgolenie włosów. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak ogolić głowę. Przeczytaj do końca, abyś mógł rozpocząć pracę nad swoim nowym, świetnym wyglądem. 

Golenie pod prysznicem

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale sucha skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Golenie suchej skóry może powodować podrażnienia, a przecież nie chcesz, żeby twoja głowa była cała czerwona. Golenie pod prysznicem pomoże również w sprzątaniu – krótkie włoski po goleniu wokół umywalki wyglądają okropnie. Fuj!

Zawsze używaj kremu lub żelu do golenia

Golenie maszynką na suchej skórze może mocno podrażnić skórę i działać jak tarcie papierem ściernym. Krem lub żel do golenia zdecydowanie ułatwią Ci ogolenie głowy. Żel jest idealny do krótkich, ściętych włosów, ale możesz użyć kremu także do nieco dłuższych włosów. Upewnij się tylko, że krem czy żel są wystarczająco delikatne dla Twojej skóry, być może potrzebujesz czegoś do skóry wrażliwej. Spróbuj znaleźć w swojej drogerii taki produkt, który zawiera jak najmniej substancji chemicznych. Bądź eko!

Po ogoleniu głowy

Po goleniu głowy umyj skórę głowy i twarzy – pamiętaj, spłucz zimną wodą, aby zamknąć pory. Możesz użyć delikatnego środka nawilżającego do skóry głowy lub odżywki, ale unikaj stosowania produktów zawierających alkohol, ponieważ mogą one dodatkowo wysuszać skórę i ją podrażnić. Możesz także użyć peelingu złuszczającego. Niektóre takie środki zawierają składniki, takie jak retinol lub witamina A, które są korzystne dla skóry. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, to poszukaj peelingów zawierających składniki naturalne.

A może mikropigmentacja łysiny

Golenie głowy to świetny sposób na podkreślenie kształtu twarzy, ale ważne jest, aby zrobić to dobrze. Upewnij się, że golisz się dokładnie, zwłaszcza w okolicach uszu i szyi. To powinno zapewnić Ci idealną fryzurę. A jeśli chcesz każdego dnia wyglądać tak,  jak byś świeżo ogolił głowę, zdecyduj się na zabieg mikropigmentacji skóry głowy. To rozwiązanie, które odmieni nie tylko twój wygląd, ale także twoje samopoczucie oraz twoją pewność siebie.

Lubię być zdrowy, lubię czuć się dobrze. Piszę więc o tym, co lubię. Ale pamiętaj – nie jestem lekarzem, dietetykiem czy farmaceutą. Dzielę się z Tobą tym, co wiem, o czym przeczytałem. Jeśli masz problemy ze zdrowiem, korzystaj ze specjalistycznej pomocy.