Ulecz duszę,  Wypocznij

Glamping – luksus na łonie natury

Monotonna praca i zgiełk miasta skutecznie mogą obniżyć jakość naszego życia. Każdy z nas czasami chce rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Luksusowe hotele często niestety mogą przewyższać nasze możliwości finansowe, a kempingi odpychać brudem i brakiem udogodnień. W tym miejscu powinniśmy poświęcić chwilę uwagi i rozważyć podróż na coraz popularniejsze glampingi.

Czym jest glamping?

Słowo glamping powstało z połączenia dwóch angielskich słów „glamorous”, czyli luksusowy, ekskluzywny i „camping”, czyli po prostu biwak. Glamping stanowi idealne połączenie hotelowego luksusu z wypoczynkiem na łonie natury, z dala od hałasów miasta. Glampingi stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem wypoczynkowym w Polsce i na świecie. Nic dziwnego, czy jest coś lepszego od spędzenia uroczych chwil w otoczeniu dziewiczej natury? 

Luksus przez duże L.

Glampingi to nie tylko domki w dziczy. Najczęściej towarzyszą im udogodnienia, których pozazdrościć mogą najlepsze miastowe hotele. Jacuzzi z hydromasażem z widokiem na Karkonosze, w którym zregenerujemy się po całodniowych wędrówkach. Sauna opalana drewnem i kąpiel w zimnym jeziorze dla zahartowania ducha. Albo śniadanie przygotowane z najświeższych regionalnych specjałów, które rano pojawi się pod naszymi drzwiami.

Takie miejsce najczęściej wyposażone są w malutkie kuchnie oraz łazienki, dlatego nie trzeba przejmować się niedogodnościami związanymi z koniecznością dzielenia ich z innymi ludźmi. Magiczne miejsca zapewniają magiczne doznania, żyjąc w miejskim pośpiechu, warto raz na jakiś czas zagwarantować sobie udany wypoczynek. 

Glamping to coś dla każdego.

Obecnie glampingi rozsiane są po całej Polsce. Z pewnością nie można poskarżyć się na brak różnorodności wyboru. To idealne rozwiązanie na spędzenie czasu z dziećmi, by zbudować w nich miłość do natury i otaczającego je świata. Dla fanów wodnych rozrywek znajdą się miejsca z widokiem prosto na jezioro, a dla bardziej odważnych domek bezpośrednio na wodzie. Mongolskie jurty z przeszklonym dachem, by idealnie było widać gwiazdy, czy malutkie kapsuły umieszczone w środku lasu. 

W obecnych czasach, kiedy na co dzień jesteśmy przebodźcowani mnogością wiadomości oraz wydarzeń musimy pamiętać, że kontakt z naturą pozytywnie sprzyja naszemu zdrowiu fizycznemu oraz psychicznemu. To idealna możliwość na zresetowanie oraz nabranie nowej, świeżej energii 

Lubię być zdrowy, lubię czuć się dobrze. Piszę więc o tym, co lubię. Ale pamiętaj – nie jestem lekarzem, dietetykiem czy farmaceutą. Dzielę się z Tobą tym, co wiem, o czym przeczytałem. Jeśli masz problemy ze zdrowiem, korzystaj ze specjalistycznej pomocy.